Založit webové stránky nebo eShop

SŽ: Poslední zápas sezóny máme za sebou. Výhra 6:1 jen stvrdila naše postavení v tabulce, ve které skončíme s největší pravděpodobností čtvrtí. (Leda by Svinov dnes porazil nebo remizoval s Darkovičkami, pak bychom byli třetí). Celková bilance v krajské soutěži 12 výher 2 remízy a 4 prohry. Cíl sezóny: stabilizovat výsledky a udržet se v popředí byl splněn,i když jsme v koutku duše pomýšleli na umístění​ mezi trojici nejlepších. Pět kluků, kteří odcházejí do dorostenecké kategorie, nahradí z mladších žáků stejný počet příchozích. Při předpokladu,že ostatní kluci narození v roce 2003 zůstanou, mohli bychom atakovat v následující sezoně nejvyšší stupínky. Chce to ale poctivě a tvrdě na sobě trénovat. Nyní už nezbývá než, všem kteří s námi společně prožívali sezónu 2016/2017 poděkovat. Borcům, kteří jdou do dorostu, přeji rychlou adaptaci a ostatním sílu v bojích o první místo v krajské soutěži SŽ v sezoně 2017/2018. Trenér

MŽ: Jen pri zajímavost, tuším, že vyhráli 13:2 a z toho 6 gólů střelil náš Vojta Lukaštík a 1 Peta Sedlář :-)

SŽ zápas č.14: Fryčovice Hukvaldy - Heřmanice 3:0; V přímém souboji o třetí místo dopadli lépe naší kluci a zaslouženě se přehoupli o 1 bod před Darkovičky. Na druhé místo ztrácíme 2 body, ale druhá Stará Bělá má ještě zápas k dobru. Kdo byl dneska na hřišti viděl koncert promarněných šancí. Asi 6 samostatných úniků a dalších 10 ložených gólovek rozhodlo o našem „chudém“ vítězství. Jinak ale zápas měl náboj, diváci viděli červenou kartu, penaltu, vynikající zákroky obou brankářů a také debut nových hráčů z Hukvald. Poprvé nastoupili Honza Hájek a Filip Ginzel. Ve 28 min. zahrál hostující záložník rukou v pokutovém území a Radek Překlasa svého kolegu brankáře překonal, 1:0. Po poločase hosté vážně zahrozili jen jednou, kdy ve 44 min. Radek nadvakrát vyrážel míč do rohu. Více toho hosté nedokázali. Dalo by se říci, že jsme měli zápas pod naší kontrolou. Pěkné přechody po stranách s následující centry do vápna, individuální kličkovaná a postupný útok středem, vše jsme zvládali. Deku jsme tentokráté měli jen v koncovce, ale to ještě dopilujeme na tréninzích :-) S postupujícím časem už to vypadalo na jednogólové vítězství, ale pak to konečně začalo padat. Boča ke konci utkání zjistil, že je útočník a během 4 minut 2 x skóroval. 2:0 v 66 min. a v poslední minutě 3:0.

MŽ: Fryčovice Hukvaldy - Heřmanice 2:1; Mladší žáci dorazili, již tak utahané kluky Z Heřmanic, kteří si všichni zahráli již za starší žáky. To ovšem nic němění na faktu, že pěkně kombinovali a zaslouženě vyhráli. Vojta Lukaštík se opět trefil a ve 40 min. překonal hostujícího brankáře a rozhodl o vítězství !!! (A to si ještě 15 minut zahrál i za starší žáky a musím říci, že se vůbec mezi staršími naztratil)

SŽ zápas č.13: Fryčovice Hukvaldy - a Svinov 2:1; Odložený zápas začali kluci famózně. V první minutě vybídl Boča krásným míčem za obranu Davida Palma a ten se nemýlil, 1:0. V tu chvíli se zdálo, že na hřišti bude dominovat jen jeden tým. Opak se stal pravdou. Začal se hrát fotbal nahoru a dolů, naši kluci ztráceli jeden míč za druhým, hosté to nakopávali za obranu a naši obránci si v podstatě celý zápas zahráli ve sprintu. Naštěstí hosté nebyli moc produktivní. V podstatě v prvním poločase zahrozili jen jednou. Ztráta míče ve 20 min. uprostřed hřiště, rychlé přenesení hry zprava doleva a už zvonila naše tyč. Poločas 1:0. Do druhé půle nastoupili hosté ještě aktivněji, kousali a přehrávali nás v záloze. Na druhou stranu se dostával do šancí Boča, ale ne a ne proměňovat tutovky. Místo, abychom vedli 4:0, tak se v 60 min. fotbalové štěstí obrátilo na hosty a musím sportovně uznat, že si vstřelit gól zasloužili, 1:1. I když všichni už toho měli plné zuby, projevil se charakter našeho týmu. Posledních 10 min. doslova válcovali hosty a konečně na nich bylo vidět, že chtějí vyhrát. A byli odměněni. Gólem v poslední minutě Boča zápas rozhodl a my tak po výsledku 2:1 sbírali všechny body.

Fryčovice - Frenštát p. R.

SŽ zápas č.12: Vítkovice "C"- Fryčovice Hukvaldy 0:13. Zápas lze shrnout asi tak,že si skoro všichni kluci dali gól. Holky, které tvořily kádr soupeře se snažily rychle přistupovat, měly lepší první kontakt s míčem a výkon obou brankářek lze taky vyzdvihnout. ALE !!! na naše kluky to nestačilo. Výkonnostně jsme byli o třídu lepší a neskutečné množství šancí jsme překlápěli v góly. Střelci: 3 x Kováč,2 x Palm,2 x Janša, Řeháček, Boček, Foltýn, Chovančík, Pačanský, Tyleček).

MŽ: Vítkovice "C"- Fryčovice Hukvaldy 2:4 Za HUkvaldy skóroval Lukaštík Vojtěch.

Zápas č.11 Frycovice Hukvaldy - Darkovičky 5:1. Zápas začal svižně a po chybě domácího gólmana,dostali hostující hráči míč lobem ze 30m do branky,0:1. Kluky to však neodradilo a ještě více hráli dopředu. Odměnou byl gól ve 21minutě, kdy Ondra si převzal odražený míč a ze 20m krásně zavěsil,1:1. Čtyři minuty nato, zatáhl Vojta zprava, vypálil svou jedovku , gólman byl rád,že ji vyrazil před sebe a Adam už věděl co s odraženým míčem,2:1. Hosté nehráli špatně, snažili se kombinovat, ale vždy skončili na naší 16tce. Dál je obrana nepustila. Skvělý výkon obránci!!! Do druhého poločasu nastoupili naší kluci s verbou. Konečně kombinovali a dále trestali. Ve 45min. to konečně vyšlo Davidovi Palmovi a po sprintu zleva pěkně zakončil na vzdálenou tyč,3:1. Jako přes kopírák,ale zprava zakončil Boča o čtvrt hodinky později, 4:1. A ani to nebyla konečná. Boča zatáhl v 69min. míč zprava, dal jej do ohňa a Honza jej dorazil do branky,5:1. Konec zápasu. Porazili jsme druhý tým z tabulky!!! Díky kluci.

Přípravné jarní utkání starších žáků 2017: HukvaldyFryčovice - FK Frýdlant n.O. 0:5; HukvaldyFryčovice - FK Staříč 2:1

kontakt trenér: Petr Giergiel, 774 302 460, giergiel(zavináč)centrum.cz