Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

 

Hukvaldy – Kopřivnice 0:3 (0:1)

Sestava: Sasín J. (GK), Velart Z., Weber R., Chamrad J., Vicher Mi., Grufík P., Niemczyk J., Ermis J., Žáček P., Vicher Ma., Kavka L.; střídal: Bujnošek J., Matula J. 

Hosté z Kopřivnice dojeli na Hukvaldy s jasným cílem, vrátit našemu týmu podzimní porážku a dění na hřišti tomu odpovídalo. V držení míče jasně dominovali, ale naše zatažená obrana statečně odolávala. Naopak v první dvacetiminutovce mohli naší borci jít až do třígólového vedení. Nejprve ve 3 min. Michal Vicher orazítkoval svojí střelou hlavou tyčku a v 8 min. z nařízeného přímého kopu jeho střelu vyrazil hostující brankář nad sebe, míč se ještě otřel o břevno a skončil za postranní čárou. Poslední naší gólovou šanci měl na noze Jan Ermis, který si v 18 min. sběhl za obranu hostí, ale svůj samostatný únik nedokázal proměnit v gól. A tak trestali hosté. Ve 30 min. Jiří Závodný napřáhl ze střední vzdálenosti a umístěnou střelou k tyči skóruje, 0:1. Obdržená branka otevřela na chvíli vrátka do naší obrany, ale Jan Sasín držel naděje, zvláště když vychytal hostujícího Jana Ollendera.

Druhý poločas volně navázal na ten první. V podstatě se hrálo jen na jedné polovině hřiště a hosté předváděli kombinační fotbal okořeněný ve 48 min. individuální akcí Libora Poláčka, který přešel přes naší zálohu a umístěnou střelou zvýšil stav nutkání na 0:2. Za zmínku stojí také akce ze 63 min., kdy se 3 hostující hráči dostali sami za naší obrannou linií. Naštěstí levý útočník chtěl zakončit sám, nenahrával před prázdnou bránu spoluhráčům a jeho střelu Jan Sasín pokryl. Dorážku pak znemožnil Rosťa Veber, který se mezitím stačil vrátit. Poslední gól utkání padl v 77 min. Zprava si sběhl opět hostující hráč Libor Poláček a jeho přesně mířená střela zapadla za Honzovy záda.

 

 

Hukvaldy – Jeseník nad Odrou 2:2 (1:1)

Sestava: Sasín J. (GK), Velart Z., Weber R., Holub M., Chamrad J., Vicher Mi., Opěla P., Grufík P., Tomek M., Mlčoch M., Kavka L..; střídal: Vrtný L., Ermis J., Žáček P.

V sobotu 2.6. jsme přivítali na domácím hřišti hosty z Jeseníku n. O. Sestava se trenérovi Michalovi netvořila zrovna jednoduše, zvláště když nemohl do základu nastoupit Zdeněk Bůžek, Martin Vicher, Jiří Niemczyk a také Jan Ermis. Naštěstí se po maturitních zkouškách vrátil Martin Tomek a do závěru sezóny přišel podpořit Hukvaldy také kanonýr Rosťa Weber.

Začátek utkání vyšel lépe hostům. Už ve 4 minutě se po snaze Honzy Sasína o konstruktivní rozehrávku dostal míč k hostujícímu Danielovi Novotnému a ten otevřel skóre utkání, 0:1. Hostující i domácí tým se následnou půl hodinu střídali v držení míče, v pěkných kombinacích, ale bez gólového efektu. Gólová akce přichází až ve 30 minutě, kdy se po levé straně uvolnil Lukáš Kavka, který byl vzápětí faulován. K přímému kopu se postavil Marek Holub a povedeným centrem do velkého vápna se míč dostal opět k Lukášovi Kavkovi a ten nekompromisně zakončil, 1:1. Hosté po obdrženém gólu zvýšili svou aktivitu a ve 37 minutě hasil před naší bránou šancí hostí Zbyněk Velart a o 3 minuty později z nebezpečné vzdálenosti zakončoval opět hostující Novotný, ale Honza Sasín v bráně jeho střelu pokryl. V druhém poločase byla vidět větší snaha domácího týmu urvat vítězství na svou stranu, ale z ojedinělé akce v 64 minutě hostující hráč Jan Goláň střílí druhou branku, 1:2. Radost hostí nemusela trvat ani minutu, to když se po rozehrávce dostal opět Lukáš Kavka do slibné šance, ale jeho střelu hostující gólman vyrazil. Hra plynula a obraz hry byl podobný jako v prvním poločase a také vyrovnání stavu v 82 minutě bylo podobné. Tentokráte po faulu na střídajícího Jana Ermise se exekuce ujal Michal Vicher a v hostující šestnáctce se tentokrát nejlépe zorientoval Marek Mlčoch, který svým gólem srovnal na konečných 2:2.

 

Veřovice – Hukvaldy 5:0 (4:0)

Sestava: Sasín J. (GK), Velart Z., Ermis J., Niemczyk J., Chamrad J., Vicher Mi., Vicher Ma., Grufík P., Tomek M., Mlčoch M., Kavka L..; střídal: Opěla P., Žáček P.

V sobotu 26.5. jsme přijeli k fotbalovému utkání do Veřovic, které mají v naší soutěži asi jednu z nejkvalitnějších hracích ploch. Sice se potýkáme s množstvím zranění, přesto si troufám říct, že naše nastupující základní sestava (např. po půl roce hrající Martin Tomek, se zraněním hrající Michal Vicher, v útoku hrající gólman Lukáš Kavka) před začátkem utkání nepůsobila odevzdaně. Naopak doufali jsme, že bychom mohli uhrát dobrý výsledek. Bohužel již ve 2. minutě utkání nás zchladil, i přes sobotní vedro, první gól. A když jsme v rozmezí 20. až 30. minuty dostali od domácích další 3 branky (z toho dvě po standardních situacích), tak již bylo rozhodnuto o vítězi, nikoliv však o stavu skóre. Avšak přes naši snahu a i velmi dobré příležitosti, kdy minimálně dvě volaly po gólu, se nám nepodařilo výsledek do poločasu zkorigovat. V druhém poločase, do kterého od začátku nastoupil Petr Opěla za zraněného Michala Vichra, již hra neměla tempo a spád toho prvního. Záložní a obranná řada domácích si hlídala stav utkání. Navíc domácí ještě přidali jednu branku. To již v době, kdy se do hry zapojil náš druhý střídající hráč „maratónec“ Petr Žáček (klobouk dolů), který nahradil na kraji zálohy Martina Tomka v 66. minutě. Bohužel konec utkání již jen „oživil“ hlavičkový souboj před domácí brankou, při kterém jsem utrpěl tržnou ránu na hlavě a po ošetření jsem se již do hry nezapojil. Rozhodčí vědom si, že nemáme hráče ke střídání, ukončil utkání za stavu 5-0 již v 88. minutě. Domácí tým vyhrál zaslouženě. A troufám si tvrdit, že hra jejich záložní a obranné řady byla na jaře nejlepší ze všech našich konkurentů.

Martin Vicher

Hukvaldy – Fryčovice 3:1 (2:0)

Sestava: Sasín J. (GK), Chamrad J., Vicher Mi., Velart Z., Ermis J., Niemczyk J., Grufík P., Holub M., Mlčoch M., Vicher Ma., Bůžek Z.; střídal: Opěla P., Mifkovič J.

Derby začal aktivněji domácí tým a již v 2. min. mohl gólový účet otevřít Zdeněk Bůžek, ale jeho sólo skončilo střelou mimo bránu. O dvě minuty později se opět za hostující obranu dostává tentokráte Martin Vicher, který střílí nad a když v 7. min. po hrubce hostující obrany opět Zdeněk Bůžek neskóruje, nervozita domácího družstva stoupá. Situaci naštěstí ve 12. min. uklidňuje „hráč utkání“ Martin Vicher, kterého dobře našel Jiří Niemczyk. Martin přesnou střelou k tyči nedal hostujícímu gólmanovi šanci, 1:0. Hosté se mohli do zápasu dostat v 18. min, kdy po centru zprava hlavičkuje z bezprostřední blízkosti před domácím gólmanem hostují hráč Zdeněk Kadlčák, ale Jan Sasín reflexivně míč vyráží. Druhou velkou šanci na srovnání skóre měli hosté ve 23. min, kdy z nařízeného pokutového kopu netrefuje hostující hráč Daniel Urbiš prostor mezi třemi tyčemi. Hra v první půli pokračuje a domácí tým má mírnou převahu. Ve 40. minutě se míč dostává k Martinovi Vicherovi, jehož ránu tečuje obrana hostí na rohový kop. Roh rozehrává Jiří Niemczyk a přesným centrem nachází hlavu Zbyňka Velarta, který nikým nehlídán střílí gól, 2:0. Po přestávce se situace na hřišti výrazně změnila. Herní projev hostů z Fryčovic se zlepšil, více kombinují a postupně si vytvářejí slibné šance. V 62. min. hostující hráč Adam Georgiovský střílí nejprve do tyče a o minutu později koriguje skóre utkání na 2:1. Tlak hostí pokračuje a jednotlivé útočné akce podporuje aktivně celá jejich obrana. A právě za vysoce hrající hostující obranu se v 70. min. dostává Zdeněk Bůžek, který jde sám na brankáře, bohužel jeho sólo bylo zastaveno svalovým zraněním a odnášen na nosítkách pro něj zápas končí. Hosté pokračují v náporu. Rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby. V 92. min. zápasu se najednou ocitá osamocený Martin Vicher na polovině hřiště, který dostává míč do běhu. Obrana hostů s desetimetrovým odstupem jen sleduje, jak si Martin povede a ten s hlavou nahoře kontroluje postavení gólmana, střílí na vzdálenější tyč a skóruje, 3:1. Zápas je rozhodnutý, domácí vrací hostům podzimní porážku z Fryčovic a slaví svou první jarní výhru.

 

Vlčovice - Hukvaldy 2:2 (1:1)

Sestava: Kavka (GK), Chamrad J., Vicher Mi., Velart Z., Ermis J., Niemczyk J., Grufík P., Holub M., Mlčoch M., Vicher Ma., Bůžek Z.; střídal: Opěla P.

Po vynucené absenci gólmana Jana Sasína nastoupil mezi tři tyče Lukáš Kavka. Domácí začali aktivně, ale jejich systém dlouhých centrů do hlavičkových soubojů naše obrana v prvním poločase úspěšně eliminovala. Na druhou stranu náš tým začal kombinačně a v první čtvrthodině si vytvořil dvě slibné šance. Prozatím bez gólového efektu. První gól padl ve 20. minutě, kdy odkop od naší brány prodloužil Zdeněk Bůžek za obranu na Marka Mlčocha a ten nad padajícím gólmanem otevírá brankový účet, 0:1. Domácí tým obdržený gól vyburcoval ještě k větší aktivitě a o 5 minut později srovnávají stav utkání, 1:1. Do poločasu již gól nepadl, i když domácí k němu měli velmi blízko. Ve 28. minutě již překonaného Lukáše Kavku zastoupil v bráně nejprve domácí útočník, který byl „sestřelen“ na brankové čáře svým spoluhráčem a chvíli na to hasil opět na brankové čáře Jan Ermis. Druhý poločas byl hlavně o tlaku domácích, ale naší obraně a gólmanovi se dařily nebezpečné centry soupeře odrážet, resp. vyrážet na roh. Naopak si museli domácí dávat pozor na naše protiútoky a právě z jednoho z nich v 63. minutě se opět ujímáme vedení, kdy skvěle hrající Marek Mlčoch ideálně nachází svým centrem Zdeňka Bůžka, 1:2. Do konce utkání jsme se již do zakončení moc nedostávali, naopak domácí se hnali nejen za vyrovnáním, ale také za vítězstvím. Vyrovnat se jim také podařilo v 71. minutě, kdy po rohu střílí gól hlavou domácí kapitán, ale to bylo z jejich strany vše. Nepomohlo jim ani nezvykle dlouhé nastavení základní hrací doby, ani odpískaný nasimulovaný faul na hranici naší šestnáctky ve 3. minutě prodloužení.

 

Pustějov – Hukvaldy 4:2 (1:0)

Za silně větrného počasí náš mančaft tlačil domácí tým, měli jsme více ze hry, ale fotbal se hraje na góly a těch více nastřílelo domácí mužstvo. Přechod do útoku jsme zvládali lépe, ale v první půli domácí obrana eliminovala naše útočné akce až na dvě vyjímky. První gólovka se zrodila po spolupráci Zdeňka Bůžka s Lukášem Kavkou, kteří se jednoduchou narážečkou zbavili stopera a prvně jmenovaný prudkou střelou k tyči těsně minul. Druhou gólovou šanci vyrazil domácí gólman po nařízeném přímém kopu z hranice šestnáctky. A protože se ani domácí nedokázali dostat do slibné gólové šance, vypadalo to, že do šaten půjdou obě družstva za nerozhodného stavu. Klíčový okamžim pro celé utkání nastal ve 44. minutě. Domácí tým dostal míč za naší obranu, která jej pouštěla na Honzu Sasína. Honza před dotírajícím útočníkem míč chytil. Bohužel mimo pokutové území. Přichází trest v podobě červené karty, do branky nastupuje Lukáš Kavka, ale domácí hráč Daniel Lazaridis mu z nařízeného přímého kopu nedal šanci, 1:0. Do druhé poloviny zápasu nastupil do brány Jiří Tobiáš a taktika našeho týmu byla daná. I v 10 lidech se porvat o vítězství a prolomit smůlu, která se nás drží od druhého kola. V 70. minutě však dochází k chybě obránce Marka Mlčocha, který ztrácí míč, domácí jdou 2 na 1, střílí, gólman míč neudržel a domácí hráč Vojtěch Hochman jej doráží do brány. O 3 minuty později končí míč na naší tyči, opět po situaci 3:1. Naši hráči mezitím obstřelují domácí branku, ale bez úspěchu. V 57. minutě dostáváme nešťastný gól z půli hřiště. Asi životní lob domácího hráče Romana Durece sfoukl vítr za záda našeho brankáře, 3:0. Hukvaldský tým to nevzal a pořád se jsme se tlačili před domácího gólmana, který i se štěstím držel prozatím čisté konto. Čtvrtý gól střílí domácí tým v 78. minutě opět z protiútoku, první střelu Jirka vyráží před sebe, první a druhou dorážku blokuje naše obrana, ale míč se pořád odráží k domácím útočníkům a střelec prvního gólu Daniel Lazaridis na čtvrtý pokus prostřeluje vše před sebou, 4:0. I za tohoto stavu naše snaha o střelení gólu neupadá a tak po střele v 87. minutě od Jiřího Niemczyka a dorážce od Lukáše Kavky se konečně prosazujeme, 4:1. Po rozehrávce se rychle dostáváme opět k míči, bere si jej Jiří Niemczyk, který je v pokutovém území faulován. Z nařízeného pokutového kopu jmenovaný Jiří Niemczyk uzavírá skóre na konečných 4:2. Zápas mohl korigovat ještě Petr Opěla, který po nevybíravém faulu na Eduarda Válka v 90. minutě (zlomená klíční kost) neusměrnil míč hlavou mezi tři tyče.

 

Odložené mistrovské utkání mužů : Pustějov - Hukvaldy   8.5.2018 v 16.30 hod. 

Hukvaldy – Tichá 1:4 (0:1)

Utkání krajské soutěže I.B třídy mužů nezačala pro náš tým vůbec šťastně. Hosté se ujali vedení již v 1. minutě, kdy nikým nehlídaný hostující hráč Dominik Kocián střílí první gól po centru zleva, 0:1. Hra pokračovala a byla po celou dobu prvního poločasu vyrovnaná. Skóre se neměnilo ani ve 24. minutě, kdy Jan Sasín vyráží reflexivně míč na roh, ani po naší největší šanci ze 45. minuty, kdy z hranice velkého vápna nakopává Michal Vicher z přímého kopu spojnici brány, ani z následující dorážky od Marka Mlčocha, která končí na tyči. Do druhé půle začali hosté aktivněji a opět minutu poté co se vrátili z šatny musel prokázat své kvality náš gólman. Stav utkání se změnil o 3 minuty později, kdy Zbyněk Velart fauloval v pokutovém území a hostující hráč Pavel Fojtík proměnil nařízený pokutový kop, 0:2. Naší hráči se však nevzdávali a tlačili soupeře na jeho půli. Defenzivního záložníka Martina Vichera vystřídal navrátilec Marek Holub, který se ujal exekuce přímého kopu po faulu na Lukáše Kavku. Ideálním centrem našel Josefa Volného, který prolomil střeleckou smůlu a hlavou nekompromisně zakončil, 1:2. Tlak našeho týmu se stupňoval, ale své šance nedokázali proměňovat. Zato hosté byli produktivní. Využili ofenzivního rozestavení hukvaldských hráčů a podnikali rychlé protiútoky. A bohužel v 79. minutě a 86. minutě hostující hráč Ondřej Švrček si definitivně vzal vítězství pro tým z Tiché.

 

Informace ke zranění Petra Golda: Petr má zlomenou holeň a ještě něco s kolenem. Fotbalový výbor mu přeje bezproblémovou léčbu. Drž se Petře!!!

Odry – Hukvaldy 5:0 (2:0)

Předzápasová nálada klesla na bod mrazu při zjištění, že mužská kabina na Hukvaldech byla vykradena a někteří hráči si museli na poslední chvíli shánět kopačky na zápas. K samotnému zápasu: Odry hrály houževnatě a šly si trpělivě za vítězstvím. Naši hráči s obtížemi odráželi nebezpečné útoky a šance, které si sami přichystali, nedokázali proměňovat. V 1. min domácí prověřují nebezpečnou střelou Honzu Sasína v brance, který vyráží na roh. Minutu poté, na druhé straně, Jan Ermis těsně míjí bránu soupeře technickou střelou k tyči. Dalších deset minut patří domácím, kteří kombinují středem, ale naše obrana a gólman jejich původní nápor odráží. Ve 12. min se dostáváme do gólové šance my. Josef Volný si přebírá míč, vybízí do strany Lukáše Kavku, ten ideálně vrací Josefovi zpět na hlavu, ale ten šanci neproměňuje. Hra domácích mírně polevuje. Obě družstva si postupně vytvářely do 34. min šance, v držení míče měli domácí na vrh. A právě 34., resp. 36. min. byla zlomová. Na jedné straně jsme nedokázali využít ojedinělého přečíslení domácí obrany, aby z následného protiútoku domácí vstřelili první gól. Marek Mlčoch prohrál rychlostní souboj zprava, přichází centr, střela, kterou ještě Honza chytá, ale vyražený míč doráží do sítě domácí hráč Jaroslav Paszko, 1:0. Druhou branka jsme obdrželi ve 41 min, opět centr zprava a hlavičkový souboj prohrává Martin Vicher. Branka je uznána, ikdyž domácí hráč Jiří Konrád jasně udeřil ve výskoku Martina loktem do nosu a ten po jeho zákroku musel být s krvavým zraněním ošetřován, 2:0. Druhý poločas začali domácí opět aktivně, ale naštěstí pro nás bez efektu. Na druhou stranu v 54. min. propadl míč po našem útočném autu až k levé tyči domácí branky, ale dobře bráněný Josef Volný nedostal prostor k zakončení a opět akce nekončí gólem. Domácí následně rychle přecházejí do útoku a naše obrana odkopuje míč na roh, ze kterého v 56. min., nikým nehlídaný hráč, Lubomír Maléř ideálně trefuje přetažený centr a střílí gól, 3:0. V 59. min. po individuální akci Jiřího Niemczyka se dostává míč k Janu Ermisovi, který střílí nad. Kontroverzní situace nastává v 61. min, kdy je v pokutovém území faulován Lukáš Kavka, rozhodčí však dává výhodu!!!, neboť se míč dostal k Petrovi Goldovi, který těsně míjí branku. Ani následné protesty ničemu nepomohly, kopal se pouze rohový kop. O 2 min. později se po ose Zbyněk Velart, Zdeněk Bůžek dostává do samostatného brejku Lukáš Kavka, snaží se přelobovat gólmana, ten konečky prstů vyráží do strany, Kavka se opět dostává k míči, ale je atakován stoperem, který jej sráží k zemi ve stejném okamžiku, kdy odehrává míč na roh. Penalta?… ne, rozhodčí ukazuje na rohový praporek. Z rohu neproměňujeme a naopak domácí hráč Maléř z protiútoku střílí čtvrtý gól, 4:0. Aby smůly nebylo málo, jde Petr Gold v 71. min. do ostrého střetu s domácím záložníkem a končí v bolestech na trávníku. Zlomená noha a již podruhé v jarní části odváží našeho hráče záchranka do nemocnice v Novém Jičíně. Hra pokračuje, Honza Sasín zachraňuje tutovku reflexivním zákrokem na brankové čáře a Lukáš Kavka v 77. min nastřeluje tyč. Gólovou koncovku v 83. min. za utkáním udělal po brejku opět domácí hráč Maléř, 5:0. Skóre se už neměnilo, ani po hlavičce Zdeňka Bůžka, která končí asi metr vedle branky, ani po nařízeném přímém kopu v 86. min, kdy z 20 m střílí Niemczyk nad.

 

Hukvaldy - Mořkov 2:2 (1:1)

 

Aktuální informace k Michalovi: Michal už je doma. V rámci možností se cítí dobře. 

Spálov - Hukvaldy 5:0 (0:0)

V neděli 15.4.2018 jsme zavítali na hřiště TJ Splálov. Bohužel naše sestava byla silně oslabená absencí Michala Vichera, Marka Mlčocha a Petra Goldy. Domácí tým vedený hrajícím trenérem Rosťou Kišou začal ofenzivně a rychlými kombinacemi ve středu hřiště vysílal své útočníky do rychlostních soubojů s naší obranou. Během úvodních 10 minut skončila útočná snaha domácích pouze jednou nebezpečnou střelou v rukavicích našeho gólmana Honzy Sasína a dvěma rohy. Naši hráči poprvé v prvním poločase zahrozili v 9., resp. 10. minutě. Nejprve svedl neúspěšný rychlostní souboj Lukáš Kavka s domácím stoperem Adamem Sucháčkem a minutu poté se po ose Josef Volný a Jiří Niemczyk uvolnil zleva Jan Ermis, který všem utekl, bohužel mu jeho střela sjela a střelil mimo. Domácí opět přebrali iniciativu, ale jejich snaha většinou skončila na kopačkách naší obrany a rohy, které kopali byly povětšinou přetažené. Největší šanci prvního poločasu měli domácí ve 27. minutě, kdy hráč René Ambrož vyhrál souboj na levé straně naší obrany, přihrál před branku na nehlídaného spoluhráče, ale ten v zakončení selhal. Po půlhodině hry jsme opět zahrozili my. Využili jsme úzkého hřiště a dlouhými auty před gólmana nejprve Zbyněk Velart ohrozil domácího gólmana hlavou a o pár minut později se dostal odražený míč k Petrovi Grufíkovi a ten vyslal svou vizitku na domácího gólmana, který jeho střelu bezpečně pokryl. Domácí do poločasu zahrozili ještě jednou, ale střela jejich útočníka minula naši branku, a když další útok zastavil ve 45. minutě Jan Ermis (ŽK), poločas skončil 0:0.

Druhá půle pro nás nezačala vůbec šťastně. Do té doby skvěle hrající Josef Volný na pozici stopera se v 52. minutě dal do diskuze s postranním rozhodčím, ostatní jeho nejbližší spoluhráči diskuzi aktivně sledovali, nesoustředili se na hru, čehož využili domácí hráči a po vhozeném autu Karel Pop zakončil přesnou střelou k tyči,1:0.

Se vstupem do druhé půle změnili domácí přechod do útoku. Rychle kombinovali po zemi, nedávali už míče za obranu a tato změna vyústila v 58. minutě v pokutový kop, který proměnil domácí Ondřej Klevar, 2:0. Domácí jsou na koni a jejich snaha o další vstřelenou branku vyšla o deset minut později, kdy domácí Karel Pop dostal přihrávku pod sebe v pokutovém území a zakončil, 3:0. Když už to vypadalo, že jsme se po třech obdržených brankách v obraně srovnali a dostali se opět do zápasu (v 71. minutě zakončoval tvrdou střelou nad Zbyněk Velart), přišla chyba po námi vhozeném autu, míč získal domácí René Ambrož, obešel také Honzu Sasína a dal do prázdné. Zápas se dostal do poslední patnáctiminutovky a my jsme se začali dostávat do zakončení. Po útočném, mírně přetáhnutém rohu šel Martin Vicher do skluzu, míč však těsně minul bránu. Střídající Petr Opěla dělal společně s Lukášem Kavkou v útoku dobrou práci podporovanou Zdeňkem Bůžkem, Petrem Grufíkem a dalšími záložníky, ale prozatím bez gólové šance. Ta naopak přichází na druhé straně, kdy Jan Chamrád zatáhnul za záchranou brzdu a nedovoleně na hranici šestnáctky zastavil domácího útočníka. Za zákrok viděl žlutou kartu. Bohužel zkušený střelec René Ambrož z nařízeného přímého kopu ideálně zatočil svou střelu přes zeď, 5:0. V 86. minutě jsme mohli korigovat stav utkání, když Josef Volný vyslal za obranu Petra Opělu, ten šel sám na bránu, ale při pokusu o obhození gólmana Tomáše Ambroše jej nechal vyniknout a ten vyrazil jeho střelu do autu. Autové vhazování si převzal na starost opět Petr Opěla, dlouhým autem našel dobře hrajícího Martina Vichera, ale jeho zakončení hlavou opět skončilo těsně vedle brány. A když v 89. minutě Jan Ermis přestřeluje z přímého kopu bránu soupeře, utkání skončilo bez námi vstřelené branky.

 

 

Fulnek – Hukvaldy 3:1 (1:0)

Postavení obou mužstev v tabulce předurčovalo favorita utkání. Naší borci však předem nic nevzdávali. S odhodláním potrápit domácí manšaft čelili silnému tlaku soupeře, který byl podporován domácím publikem (skoro 300 diváků), a který vyrážel do bezpočtu nebezpečných útoků. Naše obrana vedená Michalem Vicherem odolávala a gól v prvním poločase obdržela pouze po nákopu domácího hráče ze 30 m na naší branku, který Honza Sasín vyrazil přímo na nohy soupeře. Klíčové pro naši hru byla srážka hlavou Michala Vichera s domácím kapitánem. Otřes mozku, příjezd záchranky a odvoz na CT znamenal pro Michala konec zápasu. Na postu stopera jej nahradil Jan Ermis, a neměl to vůbec jednoduché. Do druhé půle nastoupili domácí ještě aktivněji a ukázali všem, proč jsou v čele tabulky. Gólovou šanci jsme si paradoxně vytvořili v této fázi utkání my. Josef Volný se uvolnil na hranici malého vápna, ale jeho tvrdou ránu z úhlu domácí gólman vyrazil. Dvě minuty na to v brance čaroval Honza Sasín a o další tři minuty později míč orazítkovali domácí naši tyč. Honza Sasín následně chytil nařízený pokutový kop a efektivní robinzonádou vyrazil krásnou střelu domácího kapitána. Bohužel z následujícího rohu jsme inkasovali druhý gól. V posledních dvaceti minutách utkání nastala série vynucených střídání a tlak domácích gradoval ve střeleném třetím gólu. Hukvaldské útočné snažení bylo většinou eliminováno bezchybnou hrou obranné formace Fulneku a tak domácí gólman moc práce v brance neměl. A asi i nerozchytanost způsobila jeho zaváhání při rohovém kopu Jiří Niemczyka, který přímo z rohu střelil gól na přední tyč a udělal tečku za celým utkáním.

Hukvaldy - Ostravice 3:3 (0:0)

Velikonoční zápas na domácím hřišti byl ve znamení napínavé kopané až do poslední minuty. Domácí hráči nastoupili pod novým trenérským duem se staronovými posilami z řad hukvaldských odchovanců s jasným cílem – bodovat! Na stranu druhou sebevědomá, útočně laděná, Ostravice přijela na Hukvaldy nejen bodovat, ale rovnou si přijela pro tři body. A měli k tomu blízko. Poločas sice skončil nerozhodně, ale nástup do druhého poločasu hostům vyšel náramně. Během 7 minut vstřelili 3 góly. Domácí hráči to však nezabalili. Přeskupili sestavu a ukázali hostům, že umí také přesně zakončovat. Zápas nejen že gólově vyrovnali, ale byli blízko i k vítězství. Ostravice své vedení promarnila a po konečném hvizdu si oba týmy body dělili.

 

Přípravné utkání muži: Hukvaldy - Kozlovice   7:4 (sestava: Lukáš Kafka (GK - 1.pol.), Jan Sasín (GK - 2.pol.) Michal Vicher, Martin Vicher, Jan Chamrád, Marek Mlčoch, Zbyněk Velart, Petr Grufík, Eda Válek, Jiří Niemczyk, Jan Ermis, Michal Olbert, Petr Gold, Zdeněk Bůžek, Petr Opěla). Poslední přípravný zápas byl ve znamení přestřelek. Kozlovice vedly 0:2, aby byl zápas vzápětí otočen na 4:2 (Erko 2x, Němy a Michal V.) a to byl teprve první poločas. Ve druhém poločase Kozlovice opět srovnaly skóre, ale k remíze, ani vítězství to nestačilo. Zápas svými góly rozhodli Lukáš, Mára a Erko (P).

Přípravné utkání muži: Hukvaldy - Sedliště   1:4 (sestava: Kafka (GK), Michal Vicher, Martin Vicher, Jan Chamrád, Marek Mlčoch, Zbyněk Velart, Petr Grufík, Eda Válek, Jan Ermis, Josef Volný, Petr Gold, Zdeněk Bůžek, Petr Opěla). Soupeř byl silný, ale výsledek neodpovídá předvedenému výkonu. Znovuzrozené Hukvaldy nastoupily bez zástupců jiných klubů a tak lze říci, že konečně odehrály své první přípravné jarní utkání, na kterém měli chlapi první možnost se sehrát. 

 

Bitva o hukvaldský rybník v Drážkách !!! 

Hukvaldy vs Hukvaldy  14:14. 

Trenéři Jirka a Pavel tentokráte zpestřili zimní přípravu svých svěřenců pobytem na zamrzlém rybníce a kluci si to náramně užili.

Výzva pro mladé sportovce! Kdo jste narozen v letech 2000 - 2003 a umíte to alespoň trochu s míčem, nebo jste sportovně nadaný, připojte se k našemu nově budovanému týmu dorostenců pro sezónu 2018 -2019. Je to příležitost také pro ty, kteří se neuplatnili ve vyšších soutěžích a na okresní úrovni by si mohli přitom skvěle zahrát. Fotbalový tým TJ Sokol Hukvaldy  vás rád uvítá :-) Kontaktní informace jsou uvedeny v sekci dorostu.

V sekci žáci je umístěna konečná tabulka SŽ (HUKVALDY - FRYČOVICE) v zimní Brušperské lize. Finále nám po čtyřech odehraných turnajích uteklo o pouhé dva body! Škoda jen, že se pořadí neurčovalo podle počtu vstřelených gólů :-) Pak bychom skončili druzí :-)

LOS NA JARNÍ ČÁST SEZÓNY - MUŽI

TÝMY DATUM HODINA DEN
Pustějov - Hukvaldy 24.3.2018 15:00:00 Sobota
Hukvaldy - Ostravice 31.3.2018 15:30:00 Sobota
Fulnek - Hukvaldy 7.4.2018 15:30:00 Sobota
Spálov - Hukvaldy 15.4.2018 16:00:00 Neděle
Hukvaldy - Mořkov 21.4.2018 16:00:00 Sobota
Odry - Hukvaldy 29.4.2018 16:30:00 Neděle
Hukvaldy - Tichá 5.5.2018 16:30:00 Sobota
Vlčovice - Hukvaldy 12.5.2018 16:30:00 Sobota
Hukvaldy - Fryčovice 19.5.2018 17:00:00 Sobota
Veřovice - Hukvaldy 26.5.2018 17:00:00 Sobota
Hukvaldy - Jeseník nad Odrou 2.6.2018 17:00:00 Sobota
Hukvaldy - Kopřivnice 9.6.2018 17:00:00 Sobota
Starý Jičín - Hukvaldy 17.6.2018 17:00:00 Neděle

 

Zimní příprava mužů je blíže uvedena v sekci MUŽI/ZIMNÍ PŘÍPRAVA 2018

Informace z valné hromady TJ Sokol Hukvaldy - oddíl kopaná, 20.01.2018 

Valná hromada oddílu kopaná, která  se konala v restauraci u Štamgastů byla tentokráte volební. Přítomní delegáti si vyslechli zprávy činnosti jednotlivých týmů, od nejmenších předpřípravek až po mužský tým, včetně činnosti vedení oddílu. Dále se seznámili s ekonomikou klubu a záměry stávajícího vedení nejen do jarní části sezóny, včetně ukončení aktivní spolupráce s družstvem TJ Sokol Fryčovice na mládežnické úrovni. V závěru valné hromady proběhla samotná volba výboru. Původní výbor, který byl 10-ti členný, byl zůžen do původního formátu sedmičlenného týmu. Valnou hromadou byli do výboru zvoleni tito členové: Tobiáš Jiří, Giergiel Petr, Sasín Tomáš, Válek Ivo, Vicher Martin, Bůžek Zdeněk a Matula Jiří.  

Informace z prvního zasedání výboru, 02.02.2018

Nově zvolený výbor se poprvé sešel v pátek s jediným cílem: zvolit do svého čela nové vedení. Stávající předseda Jiří Tobiáš svou kandidaturu odmítl. Dalším kandidátem byli následně navrženi Petr Giergiel a Zdeněk Bůžek. Petr Giergiel kandidaturu také odmítl a tak se nakonec hlasovalo o jediném kandidátovi, který byl většinově zvolen do čela našeho oddílu. Gratulujeme Zdeňku. Místopředsednické místo poté obhájil Petr Giergiel a hospodářem oddílu byl zvolen Tomáš Sasín. 

 

Silvestrovské klání

Tradiční silvestrovský fotbálek mezi "starými pány" a zástupci mužského A - týmu se konal i 31.12.2017.  Nakonec stará garda podlehla 2:5, ale všichni jsme si fotbálek užili, ve zdraví přežili a společně si popřáli vše nej do roku 2018. Touto formou přeje fotbalový výbor všem našim příznivcům PF2018.

 

 
04.10.2017 16:00 Mořkov-Hukvaldy
 
Utkáni Hukvaldy-Odry
odloženo na čtvrtek 28.9. v 15.30
 
SOBOTA  09.09.   16.00        HUKVALDY    :     SPÁLOV
 
                                                                          image
                                    1:3  (0-2)
 
SOBOTA  02.09.  16:30         HUKVALDY    :      FULNEK
 
                                                                      image
                                   0:4 (0:0)
 
SOBOTA    26.08. 17:00        OSTRAVICE     :     HUKVALDY  
                                                                                                     
                                                     
                                                             image           
 
                                   1:0 (0:0)
 
SOBOTA     19.8.  17:00        HUKVALDY     :     PUSTĚJOV

 

                                                                           

                                   2:5 (1:2)

SOBOTA          12.8.     17:00  KOPŘIVNICE : HUKVALDY

                                                                  image  

                                  2:5 (2:2)

Branky:       3. Štěpánek                 1:0    
                   8. Galus ( Volný )         1:1
                 22. Ollender ( penalta ) 2:1
                 44. vlastní ( Galus )       2:2
                 63. Volný ( Gold )          2:3
                 84. Galus ( penalta )     2:4
                 86. Gold ( Volný )          2:5
 

Kafka  –  Ermis , Procházka,Velart , Tobiáš -  Gold, Plichta, Niemczyk, Mlčoch – Volný, Galus


Střídání :    73. Mlčoch – Grufík
                  87. Volný – Holub
                  88. Galus – Válek
                  89. Ermis - Bůžek

 

 

image

 

image

TJ SOKOL HUKVALDY – PODZIM 2017
 

 

  1.    SO      12.8.  17:00        KOPŘIVNICE   :  HUKVALDY

  2.    SO      19.8.  17:00        HUKVALDY     :  PUSTĚJOV

  3.    SO      26.8.  17:00        OSTRAVICE    :  HUKVALDY

  4.    SO        2.9.  16:30        HUKVALDY    :  FULNEK

  5.    SO        9.9.  16:00        HUKVALDY    :  SPÁLOV

  6.    NE      17.9.  16:00        MOŘKOV       :  HUKVALDY       

  7.    SO      23.9.  16:30        HUKVALDY    :  ODRY

  8.    NE      1.10.  15:30        TICHÁ          :   HUKVALDY

  9.    SO      7.10.  15:00        HUKVALDY    :  VLČOVICE

10.    SO     14.10. 15:00        FRYČOVICE   :   HUKVALDY

11.    SO     21.10. 14:00        HUKVALDY    :   VEŘOVICE

12.    NE     29.10. 14:00        JESENÍK       :    HUKVALDY

13.    SO       4.11. 14:00        HUKVALDY   :    STARÝ JIČÍN

image

 

TRÉNINKOVÝ PLÁN – LETNÍ PŘÍPRAVA - TJ SOKOL HUKVALDY

 

SOBOTA         15.7.      17:00 - VOJKOVICE : HUKVALDY   4-7

ÚTERÝ            18.7.      18:00   STARÉ MĚSTO : HUKVALDY 3-2

SOBOTA          22.7.     10:00   STAŘÍČ : HUKVALDY 1-9

NEDĚLE          30.7.     17.30    PETŘVALD na Moravě - HUKVALDY4-5

ÚTERÝ             1.8.      17:30    DOBRATICE : HUKVALDY 9-2

NEDĚLE          6.8.      10:15    HUKVALDY : KOZLOVICE 5-2

 
 
 
 
 
 
 
Sobota 17.6. v 17.00 Hukvaldy - Bukovec 6-1
 
                                             image
 
 
 
 
 
 
Neděle 11.6. v 17.00 Hrádek-Hukvaldy 0-3 = postup
 
                                         image  
 
 
Středa 7.6. v 17.30 Hukvaldy - Vojkovice  4-0
 
                                 
                                           image
 
Sobota 3.6. v 17.00 Palkovice-Hukvaldy 5-2
 
                                    image   
 
Středa 31.5. v 17.30  Písek-Hukvaldy 1-2
 
                                       image    
 
Sobota 27.05. v 17.00  Hukvaldy - Návsí 7-1
 
 
                                          image
                                     
Sobota 20.05. v 17.00 Hukvaldy - Mosty 2-2 
 
 
 
                                         image
 
Sobota 13.5.2017 v 16.30  Hukvaldy-Metylovice 5-1
 
                                         image
 
 
Neděle 7.5. v 16.30 Nošovice - Hukvaldy 0-2
 
                          image 

Sobota 15.4.2017 v 16.00  Hukvaldy-Baška 3-0

                                       image

 

V sobotu 15.4.2017 jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z Bašky. Hráči Bašky začali sebevědomě, podpoření předchozími výhrami se Staříčem a Návsí a již ve 4. min. zahrozili po sérií 3 rohů. Naše obrana však odolala a postupně jsme začali ukazovat soupeři také my, že umíme útočit. Do první šance se naši hráči dostali v 10 min., kdy se Pepa Volný dostal 2x do slibných pozicí, ale gól z toho prozatím nebyl. První radost domácím fanouškům udělal až v 19 min. Marek Mlčoch, který se nejlépe zorientoval před brankou soupeře po našem přímém kopu a dorazil míč do brány,GOOL, 1:0. Hosté kontrovali rychlými protiútoky a zejména hráč č.10 -Sloboda provětral naší obraně křidélka. Jeho největší šanci pokryl Honza Sasín ve 29 min., kdy si skvěle pohlídal přední tyč a reflexivně nohou vyrazil nad. Do konce poločasu jsme pak všichni sledovali koncert promarněných šancí Martina Galuse, kterého 3x za sebou vychytal hostující brankář. Do druhé půle nastoupili obě družstva útočně, ale gólově se prosadil jen domácí tým. Martin Galus sice gólově nenavázel na předchozí zápas se Staříčem, ale skvěle připravoval šance proo ostatní spoluhráče a zejména pro Pepu Volného. Ten ve 49 min. po ideálním centru zprava překonal hostujícího gólmana, GOOL, 2:0. O 5 minut později si opět Pepa našel v pokutovém území to správné místo, hlavička, gólman překonán, ale stoper zachánil na brankové čáře. To už hostující hráči podřadili a vrhli se plně do útočení. Střely z větších vzdáleností však Honza Sasín pokrýval. Zvýšená aktivita dopředu však sebou nesla i díry v obraně hostujících a my jsme trestali. V 63 min. opět Martin Galus poslal zleva centr na Pepu Volného, ten ukázkově zpracoval na prsa a nekompromisně zakončil k tyči, GOOL, 3:0. O minutu později, vstřelil Pepa ještě jeden gól, ale to bylo už po odpískání a tak místo ovací sklidil žlutou kartu. A když se neprosadil ani střídající domácí hráč Holub, který šel sám ve 74 min. na gólmana, skóre se už neměnilo. 

 

 

https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/4cc019c6-359a-46ed-b0ca-99d18feadacb

Sobota 15.4.     9.00/10.45 h.    Fryčovice/Hukvaldy  :   Darkovičky   Krajská soutěž sk.B  starší/mladší žác 5-1  a 0-4i 

Rozhodčí: Čuba Daniel

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/homepage/86e14ed6-202c-4646-9d65-5e8bae85429e

 

Sobota 8.4.2017 v 15.30  Hukvaldy-Staříč  4-1

                                          

 

https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/ed0bbbfa-de82-4f28-976e-4edf0aa6f417

 

Sobota 1.4.2017 v 15.30  Oldřichovice-Hukvaldy 0-1

                                     TJ Oldřichovice 

 

https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/594e65fb-75db-48dc-a185-c1dd36c0b56a

Oldřichovice – Hukvaldy 0:1

 

I druhé jarní utkání vyšlo našemu A-týmu nad očekávání dobře. Jeli jsme si pro bod, dovezli jsme si body tři. Ale vítězství se nerodilo snadno. První poločas jsme mohli sledovat vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. V 9. min. utekl Grufík Petr po levé straně a krásně vybídl k zakončení křižným pasem Volného Josefa, ten minul a ani Goldovi Petrovi se nepodařilo přesně zakončit. V 15. min. se po přímém kopu ve vápně domácích nejlépe zorientoval Volný Josef, ale dobře postavená tyč domácího gólmana mu prozatím zabránila ve skórování. Domácí se v prvním poločase dostali do největší šance až ve 26.minutě. Stačila mírná nesoustředěnost naší obrany, kterou měl na svědomí zlomený nos předstopera Velarta Zbyňka (po hlavičkovém souboji v 25 min. musel hřiště opustit). Domácím se naštěstí nepodařilo skórovat a nastřelili také jen tyč. Ve 41. min. domácí stopeři hráli malou domů, Galus Martin napadal gólmana, který podcenil rychlost našeho útočníka. Ze souboje vyšel lépe náš hráč, který zakončil do prázdné branky. Ta však neplatila, neboť rozhodčí přerušil hru za faul na gólmana. Sporná situace. Ale jinak měl pan rozhodčí zápas plně pod kontrolou. Do druhé půle vstoupilo domácí družstvo jako polité živou vodou. Naši hráči museli podat maximální výkon, aby pokryli veškeré útoky a nebezpečné standardní situace domácích. Gól se nám podařilo vstřelit v 72. min. Po faulu na Petra Golda kopal přímý kop zleva z cca 30 m. Vicher Michal a Volný Josef opět pozičně ideálně postavený na penaltové úrovni usměrnil míč do branky. GÓÓÓL. Domácí tým s inkasovanou brankou ještě přidal na rychlosti a zarputilosti, což se mu vymstilo v 80. min. Nepochopitelně agresivně dva domácí hráči šli do souboje s naším gólmanem Sasínem, který při jeho zakroku přes ně přepadl. Velmi nebezpečná situace. Následně došlo ke slovní potyčce a požduchování. Rozhodčí situaci rychle uklidnili a hlavní trestal. Tři hráči obdrželi žlutou kartu a nejen to. Domácí hráč Ciencieala Jiří dostal po druhé žluté kartě kartu červenou. I přes toto vyloučení tlak domácích neustál, ale naši hráči vítězství udrželi do závěrečného hvizdu.  

Sestava: Sasín Jan, Procházka Martin, Tobiáš Lukáš, Velart Zbyněk, Ermis Jan, Plichta Petr, Grufík Petr, Galus Martin, Gold Petr, Volný Josef, Vicher Michal,. Náhradníci: Holub Adam, Mlčoch Marek, Chamrád Jan, Macko Petr

Sobota 23.3.2017 v 12.30 Hukvaldy-Chlebovice  3-0

                                                 FK Chlebovice 1963

Rozhodčí: Ostřanský Petr - Pánek Lukáš, Šimík Martin. 

https://souteze.fotbal.cz/zapasy/zapas/c4847b10-f3f5-48a4-bd9d-503c4fc5b4ee

 

TOPlist